امتیاز شما به این صفحه
تعمیر کولرگازی در رباط کریم | تعمیر کولرگازی در پرند

نمایندگی تعمیر کولرگازی در پرند

قاصدک سنتر، نمایندگی تعمیر کولرگازی در پرند، با ارائه‌ی خدمات تعمیر کولرگازی، نصب کولرگازی، سرویس کولرگازی، شارژگاز کولرگازی و… با بیش از 15 سال سابقه در پرند، اعلام آمادگی برای ارائه‌ی خدمات به شما مشتریان کولرگازی می‌کند. شما می‌توانید جهت ثبت درخواست خود برای تعمیر کولرگازی در پرند، سرویس کولرگازی در پرند، نصب کولرگازی در پرند و… با شماره تماس 09123585814 تماس حاصل فرمایید و مشکل خود را اعلام کنید تا درخواست شما ثبت گردد.

پس از ثبت درخواست، کارشناسان ما طی یک ساعت با شما تماس می‌گیرند و طی 24 ساعت، برای رفع مشکل و یا رسیدگی به درخواست شما، اقدام می‌نمایند. خدمات قاصدک سنتر، به صورت شبانه روزی در تمامی روزهای هفته حتی در ایام تعطیل می‌باشد پس بدون نگرانی، درصورت نیاز به هرگونه خدمات کولرگازی در پرند، با شماره تماس 09123585814 تماس حاصل فرمایید.

قاصدک سنتر، چه خدماتی را به عنوان نمایندگی کولرگازی در پرند، ارائه می‌کند؟

قاصدک سنتر، به عنوان نمایندگی کولرگازی در پرند، موظف به ارائه‌ی خدماتی مانند تعمیر کولرگازی در پرند، نصب کولرگازی در پرند، سرویس کولرگازی در پرند، شارژ کولرگازی در پرند و… می‌باشد. از آنجایی که قاصدک سنتر، نمایندگی رسمی کولرگازی در پرند می‌باشد، این خدمات را فقط مختص یک برند به خصوص ارائه نمی‌کند بلکه این خدمات برای تمامی برندها مانند سامسونگ، الجی، هایسنس، بکو، ویرپول، گری، گرین، جنرال، جنرال مکس، جنرال گلد و… ارائه می‌کند پس هیچگونه نگرانی‌ای بابت برند کولرگازی خود نداشته باشید و با 09123585814 تماس بگیرید.

چرا باد کولرگازی گرم است؟

گرم بودن باد کولرگازی، نشان دهنده‌ی وجود نقض در برخی از قسمت‌های کولرگازی محل نصب نامناسب کندانسور، کثیفی فیلتر کولرگازی، کافی نبودن سطح گاز در کولرگازی و… اشاره نمود که در ادامه‌ی مطلب به بررسی آن پرداخته شده است.

 1. محل نصب نامناسب کندانسور: کندانسور کولرگازی یا پنل خارجی کولرگازی، قسمتی از کولرگازی است که در بیرون از خانه نصب می‌گردد. نصب شدن این بخش در زیر نور مستقیم خورشید سبب کاهش عملکرد کولرگازی می‌شود و داغ آمدن این قطعه، باعث می‌شود که کولرگازی نتواند به خوبی فرآیند خنک سازی را انجام دهد. به منظوری پیشگیری از این مورد می‌توانید روی کندانسور کولرگازی خود، سایه‌بان نصب نمایید.
 2. کثیفی فیلتر کولرگازی: فیلتر کولرگازی وظیفه‌ی تصفیه و گرفتن ذرات هوا را دارد. این فیلترها معمولا در دریچه‌ی خروجی هوا نصب می‌شوند و کثیفی آنها موجب خارج نشدن باد از کولرگازی یا خارج شدن باد گرم از کولرگازی می‌شود پس حتما آن را به صورت دوره‌ای تعویض و ییا تمیز نمایید.
 3. کمبود سطح گاز در کولرگازی: گازی که در کولر گازی وجود دارد، عمدتا با نام گاز مبرد شناخته می‌شود. این گاز به حالت سیال است و با نقطعه‌ی ذوب و جوش پایینی که دارد به راحتی از حالت سیال به گاز تبدیل می‌شود و محیط خانه‌ی شمارا خنک می‌کند. کاهش سطح این گاز در کولرگازی سبب کاهش سرمای کولر گازی و وزیدن باد گرم از آن می‌گردد.
چرا کولرگازی روشن نمی‌شود؟

روشن نشدن کولرگازی یکی از اتفاق‌های بسیار نگران کننده‌ای می‌باشد که ممکن است برای هر کولرگازی‌ای رخ دهد و باید آن را جدی گرفت زیرا ممکن است نشان دهنده یا شروع کننده‌ی یک خرابی جدی باشد. برای عیب یابی کولرگازی خود، در وهله‌ی اول، حتما سیستم برقی آن مانند جعبه تقسیم، کابل برق، برق ساختمان، پریز برق، محافظ برق و… را حتما چک کنید و درصورتی که مشکلتان برطرف نشد، موارد زیر را چک نمایید.

 1. گرفتگی لوله تخلیه – گرفتگی مسیر تخلیه‌ی آب کولر، یکی از دلایلی است که باعث روشن نشدن کولر می‌شود. این موضوع می‌تواند سوئیچ شناوری را فعال کرده و به این ترتیب با هشدار دادن به برد، مانع از راه‌اندازی سیستم سرمایشی شود. حتما مسیر مجرا را چک کنید و از باز بودن آن، اطمینان حاصل کنید.
 2. خرابی ریموت کنترل – ممکن است دستگاه شما هیچ مشکل فنی‌ای نداشته باشد و فقط خرابی ریموت کنترل باعث شده باشد تا دستگاه روشن نشود. سعی کنید دستگاه را دستی روشن نمایید یا از یک ریموت جدید استفاده نمایید.
 3. کثیف بودن فیلتر کولر گازی، مورد بعدی‌ای می‌باشد که باید آن را بررسی کنید. کثیفی فیلتر کولر گازی باعث عدم چرخش هوا در کولر گازی می‌شود و در نتیجه، کولر گازی‌تان روشن نمی‌شود. برای رفع این مشکل، فیلتر کولر گازی را عوض کنید و برای جلوگیری، از این مشکل، کولر گازی خود را به صورت دوره‌ای سرویس نمایید.
 4. در آخر، ممکن است مواردی مانند خراب شدن ترموستات، خراب شدن کندانسور دمایی کولر گازی، خراب بودن برد کولر گازی، خراب بودن موتور فن و… نیز، دلیل خاموش شدن کولر گازی شما باشد که باید توسط یک کارشناس بررسی گردد. جهت عیب یابی کولر گازی در رباط کریم و پرند، با شماره تماس 09123585814 تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را ثبت نمایید.
چرا کولر گازی سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند؟

سر و صدای کولر گازی برای هر برندی، علائم وجود برخی از خرابی و نقض فنی در عملکرد کولر گازی می‌باشد برای مثال نصب نادرست پنل خارجی، نصب نادرست پنل داخلی، وجود خرابی در موتور کولر گازی، تراز نبودن کولر گازی، تاب برداشتن تیغه‌ی فن، بالا رفتن فشار کمپرسور، شل شدن سیم‌ها و… اشاره نمود.

 1. نصب نادرست هر کدام از پنل‌های خارجی و داخلی کولرگازی، سبب می‌شود کولرگازی به درستی نصب نگردیده باشد و هنگام کارکرد، از خود سر و صدا تولید کند. بهترین کار، انتخاب یک نصاب کولرگازی درست می‌شود که در آینده با چنین مشکلی مواجه نشوید.
 2. خرابی یا کهنگی موتور کولر گازی نیز یکی از دلایلی است که سبب بروز سر و صدا در کولر گازی می‌گردد. برای رفع این مورد می‌توانید کولرگازی خود را روغن کاری نمایید و اگر پس از 24 ساعت مشکلتان برطرف نششد، با شماره تماس 09123585814 تماس حاصل فرمایید تا درخواستتان ثبت گردد.
 3. تراز نبودن کولر گازی: تراز نبودن کولرگازی حتما در حین نصب اتفاق نمی‌افتد و ممکن است کولر گازی طی شرایطی مانند ضربه خوردن از حالت تراز خارج گردد. شما می‌توانید با یک تراز سنج، ترازی کولر گازی خود را موررد بررسی قرار دهید.
 4. بالا رفتن فشار کمپرسور: زمانی که فشار کمپرسور بالا می‌رود، کولر گازی بشدت داغ می‌کند و احتمال انفجار آن بالا می‌رود. حتما کولرگازی را خاموش نمایید و از یک متخصص کولر گازی کمک بخواهید.
 5. شل شدن سیم‌ها: اتصالات و سیم‌هارا مورد بررسی قرار دهید. سیم‌ها و اتصالات برقی را مورد بررسی قرار دهید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل فرمایید.

در صورتی که نتوانستید سر و صدای کولرگازی خود را برطرف کنید، می‌توانید با شماره تماس 09123585814 تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را در سامانه‌ی ما ثبت فرمایید.

چرا لوله‌های کولرگازی، یخ زده است؟

معیوب شدن بلوور داخلی کولرگازی سبب یخ یزدن لوله‌های کولرگازی می‌گردد. معیوب شدن بلوور کولرگازی دلایل مختلفی دارد که رایج ترین آن اتمام شارژ گاز کولرگازی، نشتی گاز کولرگازی، مسدود شدن لوله‌های کولرگازی، عدم اتومات کردن کولرگازی، معیوب شدن سنسور ها و… اشاره نمود. برای عیب یابی حتما سطح مبرد گاز کولرگازی را مورد بررسی قرار دهید زیرا لوله‌های کولرگازی عموما به دلیل کاهش یا اتمام گاز مبرد در کولرگازی رخ می‌دهد.

شما می‌توانید برای عیب یابی کولرگازی خود و یا تعمیر کولرگازی در پرند، با شماره تماس 09123585814 تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت برای تعمیرات شما اقدام نمایند.

ارورهای رایج کولرگازی چیست؟

ارورهای هر دستگاهی، توسط قطعه‌ی برد الکترونیکی تشخیص داده می‌شود و معمولا طی عیب یابی کولرگازی، این ارورها بسیار شمارا کمک خواهد کرد تا بتوانید به راحتی کولرگازی خود را عیب یابی نمایید. همانطور که قبلا گفته شد، برد الکترونیکی وظیفه‌ی تشخیص ارورهای کولرگازی را دارد پس به طور کلی، هر ارور دو معنی دارد اولین معنی، معنی ارور خود دستگاه است که میتوانید این ارورهارا در دفترچه‌ی راهنما یا سایت رسمی خود برند پیدا نمایید و دومین معنی آن، وجود خرابی در برد کولرگازی می‌باشد پس حتما ارورهای کولرگازی خود را جدی بگیرید.

به علاوه شما می‌توانید در صورتی که از پس تعمیر کردن کولرگازی خود بر نیاید، با شماره تماس 09123585814 تماس حاصل فرمایید و درخواست تعمیر یا عیب یابی کولرگازی خود ر ا ثبت نمایید.

چرا کولرگازی خنک نمی‌کند؟
دلیل نشتی کولرگازی چیست؟

وجود نشتی آب در کولرگازی، دلایل متعددی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. خوب است قبل از تماس گرفتن با کارشناسان ابتدا آنهارا بررسی نمایید و برای رفع نشتی آب در کولرگازی خود اقدام نمایید.

 1. شکستگی پمپ کندانسور: شکستگی پمپ کندانسور یا تراز نصب نشدن کندانسور حین نصب سبب بروز نشتی آب در کولرگازی می‌شود. شما می‌توانید جهت عیب یابی کولرگازی خود با شماره تماس 09123585814 تماس حاصل فرمایید.
 2. عدم نصب صحیح پنل داخلی و یا پنل خارجی
 3. لوله‌ی تخلیه: گرفتگی، پوسیدگی، خراب شدن لوله تخلیه و یا سوراخ آن سبب بروز نشتی آب در کولرگازی می‌گردد.
 4. در صورتی که دمای محیطی که کندانسور در آن نصب گردیده باشد، پایین باشد سبب بروز نشتی اب در کولرگازی می‌گردد.
 5. ورود هوا به کولرگازی سبب بروز نشتی آب در کولرگازی میگردد.
 6. کثیفی فیلترها نیز بسیار در نشتی کولرگازی موثر است. فیلترهای کولرگازی را به صورت دوره‌ای تمیز یا تعویض نمایید.
 7. یخ زدگی کویل اواپراتور نیز سبب نشتی آب در کولرگازی می‌گردد.
دلیل نشتی گاز کولر گازی چیست؟

نشتی گاز در کولر گازی، علائم متعددی دارد که این علام می‌تواند توجه شمارا به نشتی گاز کولر گازی جمع نماید. از عوامل نشتی گاز در کولر گازی می‌توان به بالا رفتن رقم قبض بیش از حد معمول، کاهش خنکی باد کولر گازی نسبت به دمای آن، شنیده شدن صدای نشت گاز، وجود برفک روی لوله‌های پنل کولر گازی، بروز خرابی در کمپرسور کولر گازی، روشن نشدن کولر گازی و… اشاره نمود.

بروز نشتی گاز دلالیل متفاوتی دارد برای مثال ضربه خوردن به پنل خارجی کولر گازی، خرابی در اتصالات ورودی گاز به کولر گازی، نصب و یا تعمیر نادرست کولر گازی، قدیمی شدن کولر گازی، خوردگی یا خرابی اتصالات کولر گازی و… اشاره نمود.

پس از تماس گرفتن با کارشناس، ابتدا لوله‌های ورودی و خروجی کولر گازی خود را بررسی کنید و از سلامت آنان مطمئن شوید همچنین می‌توانید با شماره تماس 09123585814 به عنوان نمایندگی تعمیر کولر گازی در پرند تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را در سامانه‌ی قاصدک ثبت فرمایید.

چرا باید قاصدک سنتر را برای تعمیر کولرگازی خود، انتخاب کنیم؟
 1. گارانتی دستگاه شما به مدت 6 الی 18 ماه پس از ارائه خدمات نصب و تعمیر – هر نمایندگی مجازی باید بتواند برای دستگاهایی که خدمات آنهارا ارائه می‌کند، گارانتی نیز ارائه نماید. قاصدک سنتر به عنوان نمایندگی مجاز کولرگازی، موظف به گارانتی کردن دستگاه شما پس از ارائه خدمات است پس اگر دستگاه یا قطعه شما طی این مدت به مشکلی بربخورد، نمایندگی مجاز آن را برطرف می‌کند.
 2. ارائه آموزش استفاده صحیح از دستگاه پس از نصب و تعمیر – قاصدک سنتر پس از تعمیر و نصب دستگاه شما، به شما نحوه استفاده صحیح از دستگاه، راه های پیشگیری برای جلو گیری از تعمیرات و… را آموزش می‌دهد و با توجه به این آموزش‌ها، شما می‌توانید خرابی دستگاه خود را تا حد زیادی کاهش دهید.
 3. زمان تعیین شده توسط مشتری – زمان مراجعه کارشناس به منزل شما جهت نصب و یا تعمیر دستگاه شما، توسط شما انتخاب می‌شود و شما می‌توانید در زمانی که راحت هستید، زمان خود را هماهنگ نمایید.
 4. سریعترین مرکز خدماتی – قاصدک سنتر به عنوان سریعترین شبکه خدماتی در سراسر تهران، خدمات تعمیر، نصب، تعویض و.. قطعات دستگاه شمارا در کوتاه ترین زمان ممکن، ارائه می‌کند. کارشناسان قاصدک سنتر، دارای تجربه چندین ساله در عیب یابی و تعمیر کولرگازی است پس با خیال راحت محصولات خود را به دست قاصدک بسپارید.
 5. تعمیر دستگاه در محل – تمام فرآیند تعمیر محصولات شما همگی در خانه انجام می‌گیرد مگر اینکه شرایط دستگاه، بسیار حاد باشد که در چنین شرایطی، فقط قطعه معیوب به تعمیرگاه مرکزی فرستاده می‌شود و در صورت امکان تعمیر و در صورتی که تعمیر نشد، برای تعویض آن اقدام می‌نمایند.
 6. قطعات یدکی اصل – قاصدک سنتر به عنوان نمایندگی مجاز تعمیر کولرگازی، وظیفه تامین قطعات را از شرکت مرکزی جهت رفع میحتاج مشتریان در ایران را دارد پس از تامین قطعه و تعویض قطعه خوب با یک قطعه فابریک و اوریجینال، مطمئن شوید.
 7. ارائه خدمات 24 ساعته حتی در ایام تعطیل – قاصدک سنتر به عنوان نمایندگی رسمی در سراسر تهران، موظف به ارائه خدمات به صورت 24 ساعته حتی در ایام تعطیل و کسب رضایت مشتریان است. پس در صورت که نیازمند خدمات هستید، بدون توجه به زمان، با شماره تماس 09123585814 تماس حاصل فرمایید.
محل نصب مناسب برای کولرگازی چیست؟

محل نصبی که برای کولرگازی خود، انتخاب می‌کنید یک سری باید و نباید دارد که در ادامه به بایدها و نبایدهای محل نصب کولرگازی پرداخته ایم. محل‌های نصب کولرگازی باید به گونه‌ای باشد تا کولرگازی بتواند بالاترین و بهترین راندمان را از خود نشان دهد و در معرض کمترین آسیب قرار بگیرد که در ادامه به بررسی مواردی که این شرایط را برای کولرگازیتان فراهم می‌کند، خواهیم پرداخت.

1.      فاصله‌ی پنل و سقف نباید خیلی کم باشد و باید مقدار مناسبی باشد.

2.      کولرگازی حتما باید به صورت تراز نصب گردد تا بعدها، باعث سر و صدا نشود.

3.      پنل کولرگازی نباید روبروی درب و پنجره نصب گردد.

4.      ترجیحا پنل خارجی کولرگازی، در آب و هوایی با کمترین درصد آلودگی نصب شود.

5.      کندانسور را دور از نور مستقیم خورشید و در سایه قرار دهید.

6.      کمپرسور را در فضای باز قرار دهید و از قرار دادن جسم سنگین روی آن، خود داری نمایید.

7.      محل نصب کولرگازی باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد.

8.      لوله کشی دستگاه و خانه‌ی شما باید استاندارد باشد.

9.      طول لوله باید مناسب با توان مصرفی کولرگازی باشد.

10.  توان مصرفی کولرگازی باید برای محیط مناسب باشد.

گاز کولرگازی چیست؟

گاز کولرگازی، برای کولرگازی بسیار مهم است و اگر سطح این گاز کاهش بیابد یا اصلا در مخزن وجود نداشته باشد، راندمان کولرگازی کاهش می‌یابد و ممکن است اختلالات زیادی را در عملکرد کولرگازی خود، شاهد باشید. نام گازی که در کولرگازی، جریان دارد، گاز مبرد است. این گاز، طی عملکرد کولرگازی به مایع تبدیل می‌شود و دوباره به گاز تبدیل می‌شود و دوباره به مایع و… که این چرخه‌ی تبدیلی، باعث خنک سازی هوای خانه می‌شود.

این گازها معمولا پس از مدتی استفاده تمام می‌شود یا فاسد می‌شوند که در هردو صورت باید برای شارژ گاز کولرگازی خود اقدام نمایید تا عملکرد کولرگازی شما، به حالت قبلی خود برگردد. گاز مبرد، گازی معمولی نیست و دارای شاخص خاصی است که به سلامتی شما، لایه‌ی اوزون، محیط زیست و… آسیب نمی‌رساند و با دیگر گازها مانند گاز کربن دی اکسید، گاز هلیم، گاز پروپان و… فرق دارد.

این گاز دارای درجه‌ی جوش بسیار پایینی است و به راحتی، با دمای گرم خانه به نقطه‌ی جوش می‌رسد و از مایع به گاز، تغییر فاز می‌دهد. هنگامی که این گاز تغییر فاز می‌دهد، کاهش دما شدیدی رخ می‌دهد که این کاهش دما، سبب خنک شدن دمای خانه‌ی شما می‌شود.

نکات نگهداری از کولرگازی

در ادامه، چندین نکته نوشته شده است که با رعایت آن نکات، شما می‌توانید عمر مفید کولرگازی خود را افزایش دهید. این نکات به شما کمک می‌کند تا کولرگازی شما، کمترین نیاز به تعمیر را پیدا کند.

1.      کولرگازی را مطابق با استانداردهای آن نصب کنید. نصب اشتباه و یا نادرست کولرگازی، سبب کاهش راندمان کولرگازی می‌شود.

2.      کولرگازی را مرتبا سرویس کنید. این سرویس ها به شما کمک می‌کند تا درصورت هرگونه خرابی، قبل از دردسر ساز و هزینه‌برتر شدن مشکلتان، آن مشکل برطرف گردد.

3.      فیلترهای هوا را مرتبا عوض کنید و نگذارید که فیلترها، کثیف شوند.

4.      سعی کنید بیشتر از حالت خودکار –Auto Mode  – کولر، استفاده کنید زیرا در این حالت، فن و کمپرسور کولرگازی شما، کمترین فشار ممکن را متقبل خواهد شد.

سرویس کولرگازی چیست؟

سرویس کولرگازی، بخشی از خدمات است که طی آن، به بررسی تمیزی کولرگازی، عیب یابی، محل نصب و… پرداخته می‌شود. سرویس کولرگازی از دسته خدماتی است که باید هرساله آن را برای کولرگازی خود دریافت کنید تا عمر مفید کولرگازی شما، افزایش یابد و نیازمندی کولرگازی شما به تعمیرات کاهش یابد. در ادامه به بررسی آنکه سرویس کولرگازی، شامل چه خدماتی می‌شود خواهیم پرداخت.

اولین و مهمترین مرحله‌ی سرویس هر کولرگازی، تمیز کردن فیلترهای کولرگازی و یا تعویض کردن فیلترهای کولرگازی می‌باشد. این مرحله باید به صورت دوره‌ای انجام گیرد زیرا با انسداد جریان هوایی که از فیلترهای کولرگازی، عبور می‌کند، ممکن است خاک مستقیما درون لوله‌ی مسی تبخیر کند و صدماتی مانند روشن نشدن کولرگازی، به وجود آورد. چنین تعیض به موقع کولرگازی، باعث می‌شود تا مقدار زیادی درصد مصرف انرژی شما، کاهش بیابد که این درصد ممکن است تا 5 الی 20 درصد، منجر شود پس تعویض فیلترهای کولرگازی را مهم شمرده و از انجام دادن آن، سر باز نزنید.

خوب است بدانید برخی از فیلترهای کولرگازی، قابلیت شستشو و استفاده‌ی مجدد دارند که شما می‌توانید آن را بشویید و پس از خشک کردن آن، دوباره از آن استفاده نمایید اما برخی از فیلترهای کولرگازی موجود در بازار مانند فیلتر ویتامین سی، فیلتر هپا و… یک بار مصرف هستند و باید پس از کثیف شدن آن، آن را دور بریزید و فیلتر جدیدی تهیه نمایید.

فیلترهارا به صورت دوره‌ای و با توجه به فصل تعویض یا تمیز نمایید. استانداردترین زمان برای تعویض یا تمیز کردن فیلترها در فصول فصول گرم مانند تابستان، هر دو ماه یک بار می‌باشد. البته این در شرایطی می‌باشد که شما در کولرگازی خود را بسیار زیاد استفاده نمی‌کنید و هیچ حیوان خانگی خز داری ندارید. درصورتی که مصرف کولرگازی شما بالا است یا حیوان خانگی خز دار دارید، برای تعویض فیلتر، به صورت ماهانه اقدام نمایید.

دومین مرحله‌ای که باید طی سرویس کولرگازی طی شود، تمیز نگه داشتن یا تمیز کردن کویل‌های کولرگازی می‌باشد. کویل و لوله مویی های کندانسور و اپراتور در طی ماه ها و سال های کارکرد خود، گرد و خاک را به خود جمع می کنند مخصوصا کندانسور که در محیط بیرونی قرار دارد . با گذشت زمان ، کویل تبخیر کننده خاک را جمع می کند و این گرد و غبار جریان هوا را کاهش داده و لوله های مسی را عایق می کند و توانایی جذب حرارت را کاهش می دهد. برای جلوگیری از بروز این مشکل، هر ساله کویل و لوله مسی مویی تبخیر کننده دستگاه خود را بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تمیز کنید.

باید بدانید که اگر کندانسور کولرگازی را در محیط بیرونی مانند پشت بام یا بالای پنجره نصب نموده اید، احتمال کثیفی کویل کولرگازی شما، تا حد چشمگیری افزایش می‌یابد و دو الی سه برابر می‌شود پس کویل‌های کولرگازی را به صورت هفته‌ای چک نمایید و در صورت مشاهده‌ی کثیفی، با استفاده از یک شلنگ آب، برای تمیز کردن آن، اقدام نمایید یا می‌توانید از شانه‌های مخصوص کویل در بازار تهیه نمایید و از آنها برای تمیز کاری کویل‌های کولرگازی خود، استفاده فرمایید.

دریافتید که کندانسور عضوی حیاتی از کولرگازی است و بدون آن، کولرگازی تبدیل به یک دستگاه بی مصرف خواهد شد پس نگهداری و تمیزی از آن را جدی بگیرید و سرویس مخصوص کندانسورهای کولرگازی را به صورت دوره‌ای ترجیحا سالانه و هنگام شروع فصول گرم سال، انجام دهید.

سرویس های فنی کولر گازی

بخشی دیگر از سرویس کولرگازی، سرویس فنی کولرگازی است که فقط توسط کارشناس کولرگازی ارائه می‌شود که در ادامه به بررسی این موارد، خواهیم پرداخت.

 1. سطح گاز مبرد در پکیج باید مورد بررسی قرار گیرد. کم بودن سطح مبرد، باعث سرد نکردن کولرگازی می‌شود و برای رفع آن باید برای شارژ گاز کولرگازی خود اقدام نمایید.
 2. نشت گاز در کولرگازی بسیار مهم است زیرا ممکن است باعث آتش سوزی شود. این آزمایش نشت گاز مبرد معمولا با قطعه‌ای به نام ردیاب نشت انجام می‌شود.
 3. مواردی مانند میزان انرژی مصرفی دستگاه بسیار مهم است که باید با آمپر سنج بررسی شود. اگر دستگاه میزان انرژی مصرفی زیادی داشته باشد، ممکن است نشان دهنده‌ی یک خرابی جدی در دستگاه باشد.
 4. برقی که به دستگاه وارد می‌شود نیز باید مورد بررسی قرار گیرد. وجود هرگونه نوسانی در برق ورودی کولرگازی، باعث سوختن برد یا پمپ کولرگازی می‌شود.
 5. نشت مجرا در سیستم‌های مرکزی باید مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت مشاهده‌ی نشت، باید برای جلوگیری نشتی در سیستم مرکزی، اقدام شود زیرا این مورد نیز می‌تواند باعث آتش سوزی شود.
 6. اتصالات برقی یکی دیگر از مواردی است که باید مورد بررسی قرار گیرد زیرا می‌تواند باعث برق گرفتگی شود. اتصالات برقی باید چک شود و آنها، سفت شود و درصورت علاقه‌ می‌توانید جهت تهیه پوشش غیر الکترولیت اقدام کنید و از آن، استفاده نمایید.
 7. موتور کولرگازی را باید مورد بررسی قرار دهید و مواردی مانند روغن، سفت بودن کمربندها، سایش و… را چک کنید.
 8. ترموستات، قطعه‌ای است که برای اندازه گیری هوای محیط کاربرد دارد. دقت ترموستات را به عوان مرحله‌ی آخر سرویس کردن کولرگازی، چک نمایید.
نحوه تمیز کردن کولرگازی
چگونه باید کولرگازی را سرویس نمود؟

ابتدا باید برای شستشوی کویل‌های کندانسور اقدام نمایید که می‌توانید جهت این کار، از یک شلنگ یا شانه‌ی مخصوص استفاده کنید و حتما مطمئن شوید که کندانسور کاملا تمیز می‌شود و هیچ آلودگی‌ای بر روی اوپراتور کندانسور، باقی نمی‌ماند البته حواستان را جمع کنید که حین شستشوی کندانسور، به بخش‌های الکتریکی دستگاه و یا موتور کولرگازی، صدمه‌ای وارد نکنید.

مراحلی که در بالا در رابطه با کویل‌های کندانسور گفته شد نیز برای اوپراتور پنل داخلی نیز صادق است که باید طبق آن پیش بروید البته کمی تفاوت وجود دارد که باید به آنها دقت نمایید زیرا این عملیات، بسیار حساس می‌باشد و نیازمند تجربه و تخصص است زیرا اگر این کار توسط یک فرد بی تجربه انجام شود، ممکن است به قطعات داخلی پنل، آسیب برساند. جهت ثبت درخواست سرویس کولرگازی در پرند، می‌توانید با شماره تماس 09123585814 تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را ثبت نمایید.

نحوه کلی کار کردن با ریموت کولرگازی
سوالات متداول

جهت دریافت خدمات تعمیر کولرگازی در پرند، سرویس کولرگازی در پرند و نصب کولرگازی در پرند، تنها کافیست با شماره تلفن 09123585814 تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را ثبت کنید.

بدون نگرانی در رابطه با برند کولرگازی خود، با شماره تماس 09123585814 تماس حاصل فرمایید زیرا قاصدک سنتر برای تمامی برندهای کولرگازی، از جمله سامسونگ، الجی، یونیوا، جنرال گلد، اجنرال، بوش، جنرال شکار، مدیا، ایولی و… ارائه خدمات در پرند، دارد.

پس از اینکه شما با قاصدک سنتر تماس گرفتید و درخواست خود را ثبت کردید، کارشناسان قاصدک طی 60 دقیقه با شما تماس می‌گیرند و پس از هماهنگی زمان با شما، کارشناس طی 24 ساعت، موظف به تکمیل ارائه‌ی خدمات به شما می‌باشد.

کلمات کلیدی مرتبط

تعمیر کولرگازی در پرند، تعمیر کولر گازی سامسونگ در پرند، تعمیر کولر گازی الجی در پرند، تعمیر کولر گازی مدیا در پرند، تعمیر کولر گازی اجنرال در پرند، تعمیر کولر گازی جنرال در پرند، تعمیر کولر گازی جنرال شکار در پرند، تعمیر کولر گازی ایوولی در پرند، تعمیر کولر گازی هایسنس در پرند، تعمیر کولر گازی یونیوا در پرند، تعمیر کولر گازی گاسونیک در پرند، تعمیر کولر گازی گری در پرند، تعمیر کولر گازی جنرال مکس در پرند، تعمیر کولر گازی تی سی ال در پرند، تعمیر کولر گازی بوش در پرند و

نصب کولرگازی در پرند، نصب کولرگازی سامسونگ در پرند، نصب کولرگازی الجی در پرند، نصب کولرگازی مدیا در پرند، نصب کولرگازی اجنرال در پرند، نصب کولرگازی جنرال در پرند، نصب کولرگازی جنرال شکار در پرند، نصب کولرگازی ایوولی در پرند، نصب کولرگازی هایسنس در پرند، نصب کولرگازی یونیوا در پرند، نصب کولرگازی گاسونیک در پرند، نصب کولر گازی گری در پرند، نصب کولرگازی جنرال مکس در پرند، نصب کولرگازی تی سی ال در پرند، نصب کولرگازی بوش در پرند و

سرویس کولرگازی در پرند، سرویس کولرگازی سامسونگ در پرند، سرویس کولرگازی الجی در پرند، سرویس کولرگازی مدیا در پرند، سرویس کولرگازی اجنرال در پرند، سرویس کولرگازی جنرال در پرند، سرویس کولرگازی جنرال شکار در پرند، سرویس کولرگازی ایوولی در پرند، سرویس کولرگازی هایسنس در پرند، سرویس کولرگازی یونیوا در پرند، سرویس کولرگازی گاسونیک در پرند، سرویس کولر گازی گری در پرند، سرویس کولرگازی جنرال مکس در پرند، سرویس کولرگازی تی سی ال در پرند، سرویس کولرگازی بوش در پرند و

09123585814

error: Content is protected !!
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟