کابینت سازی در پرند

کابینت سازی در پرند
4.8/5 - (28 امتیاز)

کابینت سازی در پرند | آشنایی با قاصدک چوب

قاصدک چوب، با ارئه‌ی خدمات تولید و تعمیر محصولات چوبی مانند تعمیر کابینت، ساخت کابینت، نصب دوباره‌ی کابینت، جابجایی کابینت و… با 20 سال سابقه‌ی کاری در این زمینه، آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به شهر پرند می‌باشد. جهت ثبت سفارش، می‌توانید با شماره تلفن 09123585814 تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را برای قاصدک ثبت نمایید.

کابینت سازی در پرند

انتخاب کابینت

معمولا از آنجایی که آشپزخانه را به عنوان قلب خانه شناخته می‌شود، یکی از اولین مواردی که در یک خانه سبب جلب توجه می‌شود، دکوراسیون و طراحی آشپزخانه است پس کابینتی که شما برای آشپزخانه‌تان تهیه می‌کنید، بسیار مهم است. همچنین جالب از بدانید طراحی آشپزخانه علاوه بر زیبایی خانه‌تان، سبب ایجاد فضای کافی برای نگهداری ظروف و لوازم آشپزخانه‌تان، می‌شود و می‌توانید از مکان‌های خود، بهترین استفاده را ببرید.

مهمترین نکته در ساخت و طراحی کابینت، متراژ محیط آشپزخانه‌ی شما، در کنار سلیقه‌ی شماست. دکوراسیون داخلی، طراحی آَشپزخانه و کابینت های آن باید متناسب با مساحت و بخش های مختلف خانه صورت بگیرد. همچنین تمامی فضاها باید نیازهای صاحب خانه را برطرف کند. طراحی آشپزخانه و کابینت سازی را می توان از مهمترین جنبه های دکوراسیون داخلی در نظر گرفت. می‌توان گفت که بیشتر زیبایی دکوراسیون داخلی به طراحی آشپزخانه مربوط می شود، به طوری که وجود کابینت آشپزخانه و تجهیزات مختلف نیاز به هماهنگی با سایر قسمت های طراحی شده در خانه را داشته باشند.

دکوراسیون منزل در پرند

کلمه دکوراسیون از لحاظ لغوی، به معنی آراستن و چیدمان است که با هدف مرتب کردن خانه ها و ایجاد جلوه‌ای جدید و چشم نواز، به انجام می‌رسد. این روزها طراحی و دکوراسیون از اهمیت زیادی برخوردار است  و افراد برای محل زندگی خود و آشپزخانه‌ی خود، اهمیت زیادی قائل می‌شود.

منظور از دکوراسیون این نیست که حتما هزینه های هنگفتی بابت آن پرداخت شود و از به روز ترین امکانات استفاده شود بلکه گاهی یک چیدمان خاص و متفاوت از سری مبل های قدیمی خانه ی شما می تواند تغییر چشمگیری در منزل به وجود بیاورد و سبب ایجاد تنوع شود. با توجه به همه گیر شدن و افزایش آگاهی عمومی از طراحی دکوراسیون داخلی، دیگر طراحی دکوراسیون محدود به خانه‌های مسکونی نیست و در دفاتر کاری، فروشگاه ها، مغازه ها، بیمارستان ها، هتل ها و غیره هم از قوانین مختلف دکوراسیون داخلی استفاده میشود.

دکوراسیون منزل و کابینت سازی در پرند

شاید در نگاه اول چیدمان دکوراسیون منزل، کار ساده ای به نظر برسد و به سلیقه هر فرد بستگی داشته باشد اما باید بگوییم که برای داشتن یک دکوراسیون استاندارد لازم است تا اصولی را در چیدمان, انتخاب رنگ ها و استفاده درست از فضاها دانست. دلیل اینکه برخی خانه ها با وجود هزینه های بسیار زیاد، همچنان در چشم بیننده زیبا به نظر نمی‌رسند، شاید همین عدم آگاهی باشد.

در واقع طراحی دکوراسیون داخلی منزل، هماهنگ ‌سازی اجزای داخلی خانه است که با هدف زیباتر شدن و ایجاد یک فضای گرم و دل انگیز در فضای خانه انجام می شود. این هماهنگ سازی زمانی بیشترین جلب توجه را می کند که در فضاهای کوچک و نقلی آپارتمان ها نمایش داده شود. بخشی از این کار به سلیقه مشتری و صاحب منزل بستگی دارد و بخش مهم دیگر آن به کابینت ساز و چگونگی کار او وابسته است.

سبک های مختلف دکوراسیون داخلی

سبک های مختلفی برای دکوراسیون منزل می توان در نظر گرفت که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم؛

سبک دکوراسیون مدرن

مهم ترین ویژگی در این سبک انتخاب رنگ های ساده و خطوط صاف است. نظم در این دکوراسیون حرف اول را می زند و هر چه فضا خلوت تر باشد، این سبک بیشتر خودش را نشان می دهد. پیشنهاد اولیه این سبک این است که از شیشه و استیل و رنگ های سفید و نقره ای بیشتر استفاده شود. البته در برخی وسایل می توان از رنگ های دیگر استفاده کرد اما بسیار محدود و کم.

سبک دکوراسیون امروزی

تفاوت های ریز و مهمی بین این سبک و سبک مدرن وجود دارد و فقط افرادی متوجه آن خواهند شد که اطلاعات جامع و کاملی از مد و طراحی بدانند. مهم ترین تفاوت سبک امروزی با سبک مدرن در این است که انعطاف پذیری سبک امروزی نسبت به مدرن بیشتر است و علاقه و تمایلات به روز مردم در آن قرار داده شده است. به طور مثال استفاده از خط های خمیده در سبک امروزی یکی از تحولات بزرگ است.

کابینت سازی در پرند

از آنجایی که آشپزخانه محور اصلی و قلب خانه است, بنابراین طراحان توجه ویژه‌ای به آن دارند و آن را جذاب ترین و مهم ترین بخش طراحی خانه می دانند. به همین دلیل در اولین بخش از طراحی یک خانه به سراغ آشپزخانه می روند. طرح ها و سبک های بسیاری برای کابینت سازی و طراحی آشپزخانه وجود دارد اما آن چیزی که در تصاویر معمولا مشاهده می شود فضاهای بزرگ و بدون هیچ محدودیتی است. در واقع زمانی مهارت های کابینت سازها مشخص می شود که در یک فضای محدود بهترین سبک را کار کنند.

برای کابینت سازی در پرند نیز اصلی ترین موضوع همین است. بسیاری از واحدها و ساختمان های این منطقه دارای مساحتی محدود برای آشپزخانه هستند و نیاز به افرادی با مهارت و تجربه بالا دارند تا بهترین طراحی و اجرا را برای آنها انجام دهد. همانطور که اشاره کردیم در نگاه اول زیبایی آشپزخانه توجه بیننده را جلب می‌کند و در مرحله بعد از لحاظ کاربردی برای صاحب خانه بسیار اهمیت دارد. پس باید این دو نکته را در تمامی متراژها و مساحت ها برای کابینت سازی در نظر گرفت.

چه نوع کابینتی را باید انتخاب کرد؟

متریال متنوعی در ساخت کابینت ها وجود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند. امروزه با گسترش تکنولوژی و وجود نمونه های متنوع متریالی که برای ساخت کابینت ها مورد استفاده قرار میگیرد با سال های گذشته بسیار تفاوت پیدا کرده است.

ساخت کابینت چوبی در پرند

چوب یکی از قدیمی ترین متریال برای ساخت کابینت هاست که هنوز هم گاهی استفاده می شود اما نه مثل گذشته. این متریال محبوبیت خاصی در بین مشتریان داشته و دلیل آن کیفیت بالا، تنوع جنس و طبیعی جلوه دادن بخش های مختلف آشپزخانه بوده.

استفاده از چوب معمولا برای “سبک کلاسیک” استفاده می شود که جلوه ای خاص و سنتی به آشپزخانه می بخشد. کابینت های کلاسیک دارای نقش و نگارهای بسیار و تزیینات و جزئیات منحصر به فردی است که نشان دهنده زیبایی این سبک است. وقتی از سبک کابینت های کلاسیک برای آشپزخانه استفاده می شود گویا اصالت ایرانی در نقطه به نقطه آن خانه موج می زند. زیرا این سبک با متریال چوب نشان دهنده اصالت و نماد اشرافیت است. چوب های راش، افرا، گردو، بلوط، صنوبر، انجیلی، درخت‌گلابی و … از انواع چوب هایی هستند که در ساخت کابینت مورد استفاده قرار می گیرند.

کابینت‌های چوبی نیز دارای چندین ویژگی می‌باشد که ممکن است برای شما چندان خوشایند نباشد که در ادامه به بررسی آنها پرداخته می‌شود.

 1. وزن بالا – این کابینت‌ها از وزن بالایی برخوردارند طوری که ممکن است جابجایی آنها بسیار سخت باشد.
 2. قیمت بالا – کابینت‌های چوبی، از آنجایی که از چوب اصل تولید می‌شوند، مکن است گران‌تر از کابینت‌هایی از قبیل ام دی اف، ممبران، هایگلاس و… باشند.
 3. فضای زیاد – نصب این کابینت‌ها در فضای کوچک، بسیار سخت می‌باشد و ممکن است آشپزخانه‌های کوچک را بسیار دلگیر کند.

ساخت کابینت ام دی اف در پرند

متریال دیگری که برای ساخت کابینت، بسیار پرطرفدار است، متریال ام دی اف می‌باشد. دلیل اصلی استفاده از این جنس برای ساخت کابینت دوام بالا و البته قیمت مناسب آن بوده است. کابینت های ام دی اف از ظاهر ساده و شیکی دارند و برخلاف کابینت چوبی، تنوع رنگ بسیار بالایی در این کابینت‌ها نیز وجود دارد که می‌تواند تقریبا با هر رنگی، دکور شوند و هارمونی زیبایی‌ای به وجود بیاورد به همین دلیل این روزها بیشتر از این جنس برای ساخت کابینت های آشپزخانه استفاده می شود.

این کابینت‌ها به راحتی تمیز می‌شوند و به دلیل اینکه از جنس ام دی اف هستند، به سختی خش و لکه بر می‌دارند و بر خلاف کابینت ممبران و کابینت چوبی، در مقابل نور، بسیار مقاوم هستند و با در مقابل نور قرار گرفتن، خراب نمی‌شوند همچنین این کابینت‌ها، همانطور که قبلا گفته شد تنوع رنگ بالایی دارد و در مقابل این همه ویژگی خوب، قیمت مناسبی دارند. تنها مشکلی که در کابینت ام دی اف دیده می‌شوند، ضد آب بودن آن است که باید به آن توجه کنید و از خیس شدن آن دوری کنید.

ساخت کابینت ممبران در پرند

کابینت ممبران یکی از پرطرفدارترین و شناخته شدن‌ترین متریال کابینت می‌باشد که به دلیل منبت کاری و طراحی روی آن، بسیار پرطرفدار و مشهور شده اند. این کابینت‌ها معمولا همان کابینت ام دی اف هستند که با یک لایه‌ی پی وی سی، پوشانده شده اند که این لایه‌ی پی وی سی، ویژگی‌های زیادی را برای کابینت ممبران، به ارمغان میاورد برای مثال، روکش‌های پی وی سی، تنوع رنگی و تنوع طرحی بسیار زیادی دارد که این تنوع طرحی معمولا با دستگاه سی ان سی، منبت کاری می‌شود طوری که حتی می‌تواند مطابق میل شما، طراحی شود.

این طراحی‌ها معمولا مطابق ذائقه‌ی ایرانی طراحی می‌شوند و از هنر ایرانی برای طراحی آنها، بهره برداری میکنند که این اتفاق، سبب پرطرفدارتر شدن کابینت ممبران می‌شود به علاوه این روکش پی وی سی، استحکام و مقاومت کابینت را افزایش می‌دهد و سبب می‌شود تا در مقابل آب و ضربه خوردن، بسیار مقاوم تر شود به عبارت دیگر، کابینت‌های ممبران، ضد آب هستند و شما می‌توانید به راحتی برای تمیز کردن آن، اقدام نمایید.

از آنجایی که هرچیزی یک سری ویژگی خوب و یک سری ویژگی بد دارد، کابینت ممبران نیز، یک سری ویژگی دارد که خوب است قبل خرید، آن‌هارا بدانید.

 1. این کابینت‌ها به دلیل اینکه روکش پی وی سی دارند، در مقابل نور حساس هستند و خوب است در نگهداری آنان دقت نمایید.
 2. تمیز کردن این کابینت‌ها کمی دشوار هستند زیرا که دارای نقش و منبت کاری زیادی هستند.
 3. ترمیم این کابینت‌ها کمی سخت است زیرا روزانه روکش‌های پی وی سی جدیدی روانه‌ی بازار می‌گردد که باعث می‌شود روکش‌های قدیمی‌تر، دیگر به بازار عرضه نشود.
 4. کابینت‌های ممبران عمدتا از جنس ام دی اف هستند و کابینت‌های ممبرانی که مغزی دیگری دارند – برای مثال مغزی چوب – هزینه‌ی متفاوتی با ممبران با مغزی ام دی اف دارد.

ساخت کابینت هایگلاس در پرند

کابینت‌های هایگلاس نیز همانند کابینت ممبران، کابینتی با مغزی ام دی اف می‌باشد که با یک روکش پلاستیکی، پوشانده شده اند. این روکش معمولا فقط قسمت جلویی را پوشش می‌دهد و قسمت داخلی را پوشش نمیدهد به عبارتی دیگر، قسمت جلویی از جنس هایگلاس است و جنس پشتی از ام دی اف است. همچنین از آنجایی که روکش این کابینت‌ها از جنس پلاستیک است، این کابینت‌ها در انواع مختلفی مانند براق، مات و… ارائه می‌شود.

این کابینت‌ها حالتی مدرن دارد و معمولا از کیفتی خوبی برخوردار هستند همچنین این پلاستیک‌ها در رنگ‌های مختلفی در بازار عرصه می‌شود که تنوع رنگی این رنگ‌ها بسیار بالا می‌باشد طوری که شما می‌تواند رنگ کابینت خود را مشابه با رنگ دکوراسیون داخلی خانه‌ی خود، انتخاب نمایید. خوب است بدانید این کابینت‌ها سطحی بسیار شفافی دارد در نتیجه، تمیز کردنشان بسیار راحت خواهد بود و حسایت کمتری به نور نسبت به کابینت ممبران دارد.

کابینت هایگلاس نیز دارای یک سری نکات است که خوب است آن را قبل از خرید، چک کنید تا از خرید خود، مطمئن شوید.

 1. ورق‌های پلاستیکی روی کابینت ممبران، ضد آب نیستند که باعث می‌شود کابینت ممبران، ضد آب نباشد البته قسمت‎های حساس مانند سینک، به صورت ضد آب، طراحی شده است.
 2. کابینت هایگلاس بسیار شفاف و براق هستند که این باعث می‌شوند تا این کابینت دربرابر خط و خش، ضعیف عمل کند.
 3. این کابینت تا حدودی به نور حساس است و اگر در معرض تابش نور زیاد قرار بگیرد، تغییر رنگ می‌دهد.
 4. ورق‌های روی یک کابینت هایگلاس، یک طرفه است و فقط یک سطح را پوشش می‌دهد.

قیمت ساخت کابینت در پرند

قیمت ساخت کابینت از جهات مختلفی میتواند متغیر باشد و نمیتوان قیمت دقیقی را برای آن مشخص کرد. اما برای دریافت قیمت ساخت کابینت میتوانید با مشاوران ما به صورت تلفنی در تماس باشید. شما می‌توانید با شماره تماس 09123585814 تماس بگیرید و به صورت رایگان، قیمت و مشاوره برای تهیه‌ی کابینت، دریافت کنید.

متخصصان و کابینت سازان قاصدک چوب افراد با تجربه ای هستند که با استفاده از تجربه خود در کنار مهارت و استفاده از بهترین تکنولوژی های روز, می توانند برای هر ابعادی کابینت طراحی و اجرا کنند. تخصص ما در قاصدک چوب ارائه همان چیزی است که شما برای منزل، شرکت یا آشپزخانه های صنعتی خود در پرند مد نظر دارید.

کابینت سازی لوکس در پرند

این روزها افراد بیشتر به دنبال کابینت های لوکس هستند تا جلوه ای زیبا به خانه های خود بدهند. برای اینکه یک طراحی را در رده کابینت های لوکس قرار دهیم لازم است یکسری اصول را در این زمینه بررسی کنیم. اگر شما هم قصد ساخت کابینت لوکس در پرند را دارید می توانید قبل از هر تصمیم و اقدامی کمی در مورد متریال و اصول ساخت آن اطلاعات به دست بیاورید.

 1. بدنه در ساخت کابینت لوکس در پرند

برای ساخت یک کابینت به اجزایی مانند چوب یا ورق ام دی اف، یراق آلات، صفحه و دستگیره ها و … نیاز است که در مجموع این تجهیزات را متریال می گویند. کیفیتی که هر کدام از این اجزا دارند در مجموع کیفیت نهایی کابینت ساخته شده را تعیین می کند.

 1. یراق آلات کابینت

یراق آلات مجموعه اجزایی مانند لولا، ریل های کشوها، جک ها و … هستند که از بهترین برندهای تولید کننده این یراق آلات می توان به هتیش آلمان‫‪ ،بلوم اتریش و فانتونی چین و … اشاره کرد.

 1. صفحه کابینت های لوکس

رویه ی کابینت ها یا همان صفحه نقش بسیار مهمی در زیبایی ظاهری آشپزخانه دارد. چون رویه ها در معرض تماس با مواد مختلف هستند بنابراین دوام و طول عمر آن بسیار مهم است. در کابینت های لوکس معمولا از سنگ طبیعی و یا سنگ کوارتز با ابزار لبه صفحه کلاسیک استفاده می شود.

 1. اکسسوری

در جدیدترین طراحی هایی که برای کابینت ها در نظر گرفته می شود, استفاده از اکسسوری هایی مانند کشوها و طبقات داخلی که با نام “سوپرمارکت کابینت” معروف هستند، بسیار استفاده می شود. این اکسسوری ها با هدف دسترسی بیشتر و سهولت در استفاده از بخش های مختلف در کابینت های کلاسیک استفاده می شوند.

 1. اپلاینس

به مجموعه تمام وسایل برقی که در داخل آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد اپلاینس می گویند مانند لباسشویی، یخچال، گاز، هود، فر، ظرفشویی و… که می توان توکار یا روکار طراحی کرد که این موضوع به سلیقه مشتری و میزان فضای موجود بستگی دارد.

نمونه کارها

سوالات متداول

پاسخ دادن به این سوال، کمی دشوار است زیرا جواب این سوال بستگی به فضای آشپزخانه شما و سلیقه شما دارد ولی در حالت کلی، بهترین چیدمان برای فضای بزرگ، چیدمان U شکل، بهترین چیدمان برای فضای کوچک، چیدمان خطی، بهترین چیدمان برای فضای زیاد و آشپزخانه کوچک، چیدمان موازی و برای داشتن چیدمانی لاکچری، چیدمان جزیره ای میباشد.

کابینت کلاسیک و کابینت نئوکلاسیک، شباهت های زیادی به یکدیگر دارند زیرا کابینت نئوکلاسیک، ترکیبی از کابینت مدرن و کابینت کلاسیک است پس طبیعتا این نوع کابینت باید مشابه کابینت مدرن و کابینت کلاسیک باشد همچنین هردو کابینت کلاسیک و کابینت نئوکلاسیک از اجزای کوچکی مانند تاج، زیر چراغ، درب های حکاکی شده و… تشکیل شده است که این اجزای کوچک، مشخص کننده سبک کابینت است.

رنگ کابینت، نکته بعدی است برای مثال در کابینت کلاسیک، از رنگ های پلی استر و پلی اورتان استفاده می شود درحالی که در کابینت های نئوکلاسیک از رنگ های پوششی و پولیشی استفاده میشود پس با تشخیص رنگ، شما به راحتی میتوانید سبک کابینت را تشخیص دهید.

همچنین طراحی کابینت نئو کلاسیک، تاحدی ساده تر از کابینت کلاسیک است و قیمت ارزانتری دارد. نگهداری و تمیزکاری شان، آسان تر از کابینت های کلاسیک و منبت کاری شده است و مسلما کابینت های نئوکلاسیک، مدرن تر است پس حال و هوای آشپزخانه تان مدرن تر از آشپزخانه ای با طرح کلاسیک خواهد بود.

با توجه به مقاله ای که در بالا خواندیم، کابینت های های گلاس، درواقع همان کابینت ام دی اف است که با لایه ای از جنس پلکسی گلاس، پوشانده شده است و همین روکش سبب ایجاد این تفاوت ها شده است و این روکش، امکاناتی را فراهم کرده است که سبب شده است تا کاربران، های گلاس را به ام دی اف ترجیح دهند.

تفاوت دیگری که بین کابینت هایگلاس و ام دی اف وجود دارد، وجود لبه های تیز در کابینت های گلاس است. در کابینت های ام دی اف این لبه ها به خوبی سنباده شده و تیزی آن از بین می‌رود اما در کابینت های ام دی اف که روکش هایگلاس دارند از بین بردن این لبه ها امکان پذیر نیست زیرا موجب خرابی ورق هایگلاس می‌شود.

برای تعیین قیمت نهایی یک پروژه ساخت و نصب کابینت عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند. از جمله‌ی این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 1. متراژ آشپزخانه یا محیط مورد نظر
 2. نوع طراحی کابینت
 3. جنس و کیفیت چوب و متریال مورد استفاده
 4. تعمیرات یا تغییرات احتمالی مورد نیاز
 5. ابزارهایی که استفاده میشوند

برای ثبت سفارش جهت طراحی و ساخت کابینت در سراسر تهران، می‌توانید با شماره تماس 09123585814 تماس بگیرید. تجربه‌ی زیاد کابینت سازهای ما، استفاده از بهترین و با کیفیت ترین متریال و یراق آلات، مناسب ترین قیمت و طراحی مدرن و به روز از جمله مزیت هایی است که نشان می دهد برای قاصدک چوب رضایت و جلب نظر مشتری اولویت دارد.

کلمات کلیدی مرتبط

کابینت سازی، کابینت سازی در پرند، ساخت کابینت ام دی اف در پرند، ساخت کابینت ممبران در پرند، ساخت کابینت هایگلاس در پرند، ساخت کابینت چوبی در پرند، ساخت کابینت نئوکلاسیک در پرند، ساخت کابینت انزو در پرند، کابینت اقساطی در پرند و…

فهرست مطالب

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09123585814

error: Content is protected !!
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟