همه چیز در مورد بازسازی منزل در تهران

همه چیز در مورد بازسازی منزل در تهران
5/5 - (1 امتیاز)

امروزه روز با افزایش قیمت خانه و آپارتمان در سراسر ایران، به خصوص در تهران به راحتی‌ نمی‌شود یک واحد جدید خرید. به همین دلیل اکثر واحدهای قدیمی که در سال‌های پیش ساخته شده‌اند از ترفند بازسازی منزل استفاده می‌کنند. به همین دلیل است در منطقه‌های مختلف تهران حتما با بنرهای “بازسازی منزل در تهران” رو به رو شده اید.

ما در این مقاله قصد داریم کلیاتی در مورد بازسازی منزل در تهران و مراحل آن را به شما شرح دهیم تا برای یک بازسازی صفر تا صد یک واحد مسکونی آن هم با کمترین قیمت، اطلاعات کافی را داشته باشید. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

مراحل بازسازی ساختمان

 

انواع بازسازی منزل در صادقیه چیست؟
مراحل بازسازی ساختمان

 

در ابتدای امر شما عزیزان برای بازسازی ساختمان خود باید بودجه مورد نظر را تعیین کنید. اینکه چه میزان بودجه، برای چه بازسازی در نظر می‌گیرید اهمیت زیادی دارد. بازسازی می‌تواند بازسازی کف، بازسازی سرویس‌های بهداشتی و حمام، بازسازی نما و … باشد.

مطمئنا قیمت بازسازی منزل در تهران برای ساختمان‌های قدیمی با متراژ بالا بیشتر از بازسازی آپارتمان با متراژ کم می‌باشد، پس مراحل گفته شده در این مقاله را قدم به قدم بخوانید تا بتوانید یک بازسازی منزل فوق‌العاده داشته باشید.

هزینه بازسازی منزل در تهران

همانطور که می‌دانید هزینه بازسازی منزل به موارد بسیاری بستگی دارد، اینکه بازسازی برای کدام قسمت منزل، با چه متریالی و با چه سبکی انجام می‌گردد متفاوت است.

توجه داشته باشید که در هنگام بازسازی یک طراحی اولیه در کامپیوتر را داشته باشید تا تمام تجهیزات و آنچه باب سلیقه شما هست به طور کامل مشخص شود. طراحی دکوراسین‌های داخلی برای بازسازی منزل در تهران چیزی میانگین بین 10 تا 100 میلیون تومان می‌باشد که این هم باز به سبک ساختمان و متراژ و طراح بستگی دارد.

چه نوع مواد و متریالی در بازسازی منزل در تهران استفاده کنیم؟

 

بازسازی منزل در تهران
بازسازی منزل در تهران

 

با توجه به بازسازی ساختمانتان و سبک واحد مسکونی نوع متریال مورد استفاده در بازسازی واحد مسکونی متفاوت است. برای مثال:

شما اگر قصد دارید که تنها آشپزخانه منزلتان را بازسازی کنید می‌توانید از انواع چوب در جنس و کیفیتها مختلف استفاده کنید اما استفاده از چوب ام دی اف یکی از مقرون به صرفه‌ترین و همچنین با کیفیت‌ترین چوب‌ها برای ساخت کابینت آشپزخانه می‌باشد.

انواع قراردادهای بازسازی خانه

روش‌های مختلفی برای عقد قرارداد با هدف بازسازی منزل یا ساختمان وجود دارد. برای مثال:

 • قرارداد مدیریت پیمان دستمزد (اکثرا به صورت ساعتی هستند.)
 • قرارداد پیمانکاری بدون مصالح (کارفرما خود مصالح را تهیه می‌کند.)
 • قرارداد پیمانکاری با مصالح (مصالح با خود پیمانکار بوده و اکثرا هزینه گزافی دارد.)
 • قرارداد مدیریت پیمان درصدی (صفر تا صد کار ار پیمانکار در دست دارد.)

هزینه‌های بازسازی منزل در تهران

به طور کلی ارائه هزینه تعمیر و مرمت منزل در تهران از طرف کمپانی‌های پیمانکاری به دو طریق صورت می‌پذیرد که در ادامه به صورت اختصار آن‌ها را شرح می‌دهیم:

1.روش کنترات یا پیمان‌کاری

در این روش پیمانکار به صورت کنترات، قیمت کلی هزینه را بر اساس کل کار برآورد می‌کند و یک پیش فاکتور به کارفرما ارائه می‌دهند. در این نوع روش قیمت‌دهی تمامی موارد ضروری از صفر تا صد پروژه شامل مواد اولیه مصرفی با توجه به تقاضا کارفرما، دستمزد نصب، هزینه کارگر و حمل و نقل را در نظر می‌گیرد و به کارفرما ارجاع می‌دهد.

قاصدک چوب این امکان را فراهم کرده است تا هزینه این کار به صورت قسطی در چند قسط پرداخت شود.

2.روش روزمزد که ساعتی محاسبه می‌گردد

این روش معمولاً برای طرح‌های کوچک و بازسازی‌های خفیف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این شیوه مواد مصرفی به طور مجزا ارزیابی شده و استادکار نیز پایه مزد روزمره خود را جداگانه اظهار می‌کند.

برای بقیه موارد کار اعم از کار اضافه مانند پاک‌سازی، تعمیر اضافه و … به صورت جداگانه حساب می‌شود و به کارفرما ارجاع می‌دهد. در واقع هزینه این روش باید پایان هر روز کاری به صورت نقدی پرداخت شود.

 

مقالات مشابه برای مطالعه بیشتر:

 

انتخاب یک تیم حرفه‌ای برای بازسازی منزل در تهران

 

تیم حرفه‌ای
قاصدک چوب یک تیم حرفه‌ای در بازسازی منزل در تهران

 

مسلما برای بازسازی منزل باید یک تیم باسابقه و حرفه‌ای را انتخاب کنید به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که به هنگام انتخاب تیم پیمانکاری خود به موارد زیر توجه کنید:

 •  باید دقت داشته باشید که هر شرکت ساختمانی قابل اطمینان نیست.
 •  بازسازی کار بسیار حساسی می‌باشد. در این کار مجریان باید ایده‌های بسیاری در سر داشته باشند تا با ایده‌های متنوعی که دارند بتوانند جوابگوی سبک زندگی و سلیقه‌های متفاوت مشتریان باشند.
 •  یک شرکت خوب با بهترین تیم بازسازی در این زمینه باید حتما از متخصصان تحصیل کرده و با تجربه بهره ببرد تا مراحل بازسازی به خوبی پیش رود.

فاکتور بعدی که در انتخاب بهترین تیم بازسازی منزل در تهران مهم است، مقایسه قیمت‌ شرکت‌ها با یکدیگر می‌باشد اما به این توجه کنید که متریالی که هر پیمانکار برای بازسازی استفاده می‌کند متفاوت است.

 

اگر قصد بازسازی منزل خود را دارید میتوانید برای استعلام قیمت ها و کسب اطلاعات بیشتر با قاصدک چوب در تماس باشید.

 

سوال‌های متداول

 آیا برای بازسازی منزل در تهران به مجوز نیاز است؟

 • در صورتی که تصمیم به تخریب و یا بازسازی راه پله‌ها، دیوارهای باربر، دیوارهایی که منجر به تغییر پارکینگ‌ها و مواردی که باعث به هم خوردن ضوابط شهرسازی شود را دارید، نیاز به اخد مجوز از معاونت شهرسازی ناحیه خود خواهید داشت. در غیر این صورت نیازی به مجوز نیست.

 آیا امکان بازسازی نما و دیوارها یک خانه امکان پذیر است ؟

 • بله چرا که نه، نمای ساختمان به علت مجاورت مستقیم با عوامل جوی بیشتر در معرض فرسودگی است. همچنین نما اولین قسمتی است که به چشم می‌آید از این رو بازسازی نمای ساختمان موجب تغییرات زیادی در ظاهر و البته ارزش مادی ساختمان می‌شود. نمای فرسوده علاوه‌بر عدم زیبایی ممکن است از نظر ایمنی و سقوط مصالح نیز برای ساکنین و رهگذران مشکل ساز شود. در شرایط فعلی تعویض آپارتمان یا منزل به صرفه نیست. به همین علت بازسازی نما و دیوارهای ساختمان بهترین راهکار برای حفظ زیبایی و امنیت ساکنین آن می‌باشد.

 چه موارد در یک خانه نیاز به بازسازی دارد؟

 • شما اگر قصد نوسازی ساختمان و یا واحد مسکونی خود را دارید می‌توانید موارد زیر را برای بازسازی و یا تغیییر دکوراسیون عملی کنید:

سیمان کاری کف و دیوارهایی پذیرایی، اتاق خواب‌ها و سرویس‌های بهداشتی که در پروسه بازسازی خراب شده‌اند.

  •  عایق کاری سرویس‌های بهداشتی
  •  اجرای لوله کشی و برق کشی بر اساس روش‌های مدرن
  •  گچ‌کاری و بازسازی دیوارهای جدید یا قدیمی
  •  نصب درب و پنجره‌های جدید
  •  بازسازی سقف خانه
  •  اجرای نمای جدید در صورت نیاز
  •  نقاشی و رنگ آمیزی دیوارها یا نصب کاغذ دیواری و اجرای پارکت
  •  ساخت و نصب کابینت‌های جدید
  •  نصب تجهیزات الکتریکی جدید مانند کلید، پریز و نورپردازی نمای داخلی
  •  تعویض درب‌های داخلی از جمله درب اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی
  •  نصب شیرآلات، سینک و روشویی و …

 

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09123585814

error: Content is protected !!
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟