5/5 - (1 امتیاز)

کابینت سازی در قیطریه

پیشرو در صنعت ساخت انواع محصولات چوبی در تمام مناطق ایران

بورس بهترین کابینت های ممبران، ام دی اف، هایگلاس، نئوکلاسیک و… در قیطریه با بیش از 20 سال سابقه در این زمینه

چرا باید به قاصدک چوب، اعتماد کنیم؟

ساخت کابینت آشپزخانه با MDF
کابینت سازی در قیطریه

ام دی اف، مخفف Medium Density Fiberboard است که به معنی تخته فیبری با چگالی متوسط میباشد. این جنس از چوب، پرطرفدارترین چوب، میان تمامی چوب ها میباشد زیرا علاوه بر کیفیت خوب، قیمت مناسبی نسبت به سایر چوب ها دارد.

کابینت های ام دی اف، نسبت به آب مقاوم هستند، مقاومت چشمگیری در رابطه با فشار و ضربه دارند، دچار فرسودگی نمیشود و تمیز کردنشان، بسیار راحت میباشد همچنین قطعات ام دی اف قابلیت روکش پذیری دارند و مغز و هسته اصلی انواع کابینت هایی مانند کابینت های گلاس و یا کابینت ممبران است.

برای تولید کابینت ام دی اف، تکه های سخت و نرم چوب را با موم و مقدار کمی رزین مخلوط کرده و سپس آنهارا تحت فشار و حرارت قرار میدهند.

ساخت کابینت آشپزخانه با های گلاس

کابینت های گلاس، جزو دسته کابینت مدرن محسوب میشود. کابینت های های گلاس، نوعی ورق که مغز آنها ام دی اف و روکش پلکسی گلاس که نوعی پلاستیک است، میباشد. معمولاً برای هزینه کمتر کابینت های های گلاس از یک طرف با لایه پلکسی گلاس پوشیده می‌شوند. این لایه حالتی براق و شفاف به کابینت هایگلاس می‌دهد. به همین دلیل در تجهیزات دکوراتیو دیگر نیز طرفدار زیادی دارد. کابینت‌ هایگلاس یکی از زیباترین متریال و سبک ترک به نامهای AGT و … می‌باشد.

کابینت هایگلاس انواع مختلفی دارد که با توجه به سلیقه شما قابل اجرا می باشد. کابینت پلی گلاس یکی از انواع کابینت هایگلاس میباشد. کابینت پلی گلاس دارای یک لایه روکش پلی استر است و به همین علت دارای براقیت بیشتری نسبت به دیگر انواع کابینت می باشد.

ساخت کابینت آشپزخانه با نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک، جدیدترین نوع کابینت در تمام دنیا محسوب میشود و نسبت به باقی انواع کابینت ها، ناشناخته تر است زیرا مدت زیادی از عرضه شدن این کابینت ها نمیگذرد. همچنین شایان ذکر است که این کابینت های فوق العاده، ترکیبی از دو سبک پرطرفدار و شیک کابینت های کلاسیک و کابینت های مدرن است پس با انتخاب این گزینه، انگار شما یک تیر را به دو هدف زده اید.

کابینت های نئو کلاسیک به دو دسته ی کابینت نئو کلاسیک انزو و کابینت نئو کلاسیک پولیشی، تقسیم میشود. ضخامت درب های کابینت انزو، در اندازه های بیست و پنج میلیمتر و چهل میلیمتر قابل تولید است، همچنین ضخامت رنگ در این مدل یک میلیمتر است. نوع رنگ کابینت های انزو پلی اورتان است درحالی که ضخامت رنگ درب های پولیشی بین یک تا دو میلیمتر است.

ساخت کابینت آشپزخانه با ممبران

کابینت ممبران، پرطرفدارترین نوع کابینت از همه نظر میباشد زیرا دارای طراحی فوق العاده لاکچری و شیک، تنوع رنگی بالا و… میباشد. کابینت ممبران با نام کابینت وکیوم نیز شناخته میشود. بدنه این کابینت، از ام دی اف ساخته شده است که با یک روکش پی وی سی، به کابینت کار این اجازه را میدهد تا بتواند انواع مختلفی از نقش و نگارهارا روی آن پیاده سازی کند.

این کابینت ها نباید مستقیما مقابل تابش نور قرار بگیرند زیرا که روکش پی وی سی به نور حساس است و موجب تغییر رنگ کابینت میشود ولی کابینت ممبران برای شما بهترین انتخاب است اگر کابینتتان مورد تابش نور قرار نمیگیرد، زیرا روکش های پی وی سی  دارای تنوع و رنگ های متنوعی است و همچنین قیمت مناسب تری نسبت به کابینت های کلاسیک دارد.

ساخت کابینت آشپزخانه با کابینت اکونومی

همانطور که از اسم کابینت اکونومی معلوم است، این کابینت، کابینت های مقرون به صرفه ای میباشد که مناسب بودجه‌ی شما میتواند طراحی و پیاده سازی شود.

این کابینت، نسبت به باقی جنس های کابینت، بهترین قیمت را دارد و شما میتوانید با انتخاب این جنس از کابینت، در هزینه های خود، صرفه جویی کنید.

کابینت های اکونومی، برای اولین بار در کشور ایران توسط مهندسین قاصدک چوب، طراحی شده است.

سوالات متداول

پس از خواندن این مقاله، ممکن است سوالاتی برای شما پیش بیاید که در ادامه متن، ما تلاش کردیم تا حد ممکن آن سوالات را برای شما جمع آوری کنیم و به پاسخ آن سوالات بپردازیم پس مارا تا آخر مقاله، همراهی کنید.

کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک چه فرقی دارند؟

کابینت کلاسیک و کابینت نئوکلاسیک، شباهت های زیادی به یکدیگر دارند زیرا کابینت نئوکلاسیک، ترکیبی از کابینت مدرن و کابینت کلاسیک است پس طبیعتا این نوع کابینت باید مشابه کابینت مدرن و کابینت کلاسیک باشد همچنین هردو کابینت کلاسیک و کابینت نئوکلاسیک از اجزای کوچکی مانند تاج، زیر چراغ، درب های حکاکی شده و… تشکیل شده است که این اجزای کوچک، مشخص کننده سبک کابینت است.

رنگ کابینت، نکته بعدی است برای مثال در کابینت کلاسیک، از رنگ های پلی استر و پلی اورتان استفاده می شود درحالی که در کابینت های نئوکلاسیک از رنگ های پوششی و پولیشی استفاده میشود پس با تشخیص رنگ، شما به راحتی میتوانید سبک کابینت را تشخیص دهید.

همچنین طراحی کابینت نئو کلاسیک، تاحدی ساده تر از کابینت کلاسیک است و قیمت ارزانتری دارد. نگهداری و تمیزکاری شان، آسان تر از کابینت های کلاسیک و منبت کاری شده است و مسلما کابینت های نئوکلاسیک، مدرن تر است پس حال و هوای آشپزخانه تان مدرن تر از آشپزخانه ای با طرح کلاسیک خواهد بود.

کابینت مدرن و نئوکلاسیک چه فرقی دارند؟

کابینت های مدرن، طرفداران بیشتری دارند زیرا هم کیفیت خوبی دارند، هم قیمت مناسبی دارند و هم ظاهر مدرن تری نسبت به کابینت نئوکلاسیک دارد. همانطور که تا به اینجای مقاله متوجه شدید، کابینت نئوکلاسیک، ترکیبی از کابینت مدرن و کابینت کلاسیک است ولی شباهت ظاهری بین کابینت کلاسیک و نئو کلاسیک بیشتر است از شباهت کابینت نئوکلاسیک و مدرن پس تشخیص فرق بین آنها بسیار آسان است پس اگر دنبال سبکی مدرن هستید، کابینت مدرن و اگر دنبال سبکی مینیمال و کمی کلاسیک هستید، کابینت نئوکلاسیک را انتخاب کنید.

کابینت های مدرن زیاد جاگیر نیستند و حتی در فضاهای کوچک هم قابل طرح ریزی و اجرا است درحالی که کابینت های نئوکلاسیک به فضای بیشتری نیاز دارد ولی درعوض کابینت های نئوکلاسیک طرح های بیشتری دارد و فضای بیشتری را به شما در زمینه انتخاب طرح، میدهد همچنین این نوع کابینت ها، در رنگ های روشن و خنثی کاربرد چشمگیری دارد اما کابینت های مدرن، تنوع رنگی بیشتری دارد و دست شمارا در انتخاب رنگ، باز نگه میدارد.

کابینت ممبران و نئوکلاسیک چه فرقی دارند؟

کابینت ممبران دارای نقش و نگارهای بیشتری است و در دسته کابینت های سنتی قرار میگرد همچنین معمولا انتخاب کاربرانی است که فضای بیشتری در آشپزخانه دارند ولی کابینت نئوکلاسیک، سبکی بین کلاسیک و مدرن است پس صد در صد، کابینت نئوکلاسیک، حالت ساده تر و مدرن تری نسبت به کابینت های ممبران دارند.

تمیز کردن کابینت های نئوکلاسیک آسانتر است و همچنین تنوع رنگی بیشتری را درمیان کابینت های نئوکلاسیک شاهد هستیم ولی کابینت ممبران قابل استفاده در هم دکوراسیون های مدرن و هم دکوراسیون های سنتی و کلاسیک، است.

کابینت های گلاس و ام دی اف چه فرقی دارند؟

با توجه به مقاله ای که در بالا خواندیم، کابینت های های گلاس، درواقع همان کابینت ام دی اف است که با لایه ای از جنس پلکسی گلاس، پوشانده شده است و همین روکش سبب ایجاد این تفاوت ها شده است و این روکش، امکاناتی را فراهم کرده است که سبب شده است تا کاربران، های گلاس را به ام دی اف ترجیح دهند.

تفاوت دیگری که بین کابینت هایگلاس و ام دی اف وجود دارد، وجود لبه های تیز در کابینت های گلاس است. در کابینت های ام دی اف این لبه ها به خوبی سنباده شده و تیزی آن از بین می‌رود اما در کابینت های ام دی اف که روکش هایگلاس دارند از بین بردن این لبه ها امکان پذیر نیست زیرا موجب خرابی ورق هایگلاس می‌شود.

چیدمان های آشپزخانه به پنج دسته اصلی تقسیم میشود:

  1. آشپزخانه خطی/آشپزخانه دیواری (Straight kitchen/Wall kitchen)
  2. آشپزخانه L شکل (L Shaped kitchen)
  3. آشپزخانه موازی (Parallel kitchen)
  4. آشپزخانه U شکل (U shaped kitchen)
  5. آشپزخانه جزیره ای (Island kitchen)

1. آشپزخانه خطی/آشپزخانه دیواری

چیدمان آشپزخانه خطی، معمولا برای آشپزخانه های کوچک با فضای کم، طراحی شده است زیرا که در این حالت، ما بیشترین بازده از فضارا نسبت به باقی چیدمان ها خواهیم داشت. این چیدمان، به شما این امکان را میدهد تا از فضای خود به نحوه احسنت استفاده کنید و فضایی را هدر ندهید و تمام کابینت ها در این حالت، فقط روی یک دیوار قرار میگیرند.

در این سبک، همه اجزای مهم آشپزخانه تان مانند سینک ظرفشویی، فر، اجاق گاز و.. در یک سمت قرار میگیرد و در این حالت، شما به جابجایی زیادی نیاز ندارید و میتوانید به راحتی، به هر قسمتی از آشپزخانه خود، دسترسی داشته باشید.

2. آشپزخانه ال شکل

طبق عکس فوق، آشپزخانه ال شکل، به شکل کلمه انگلیسی L طراحی شده است و برای پیاده سازی این طرح در آشپزخانه، ما به دو دیوار نیاز داریم پس فضای آشپزخانه تان باید به طورحتم بزرگتر از آشپزخانه ای با چیدمان خطی باشد ولی این طرح، قابلیت پیاده سازی در آشپزخانه های کوچک و بزرگ را دارد.

طراحی ال شکل، بسیار منعطف می باشد و به شما این امکان را میدهد تا کمی در جابجایی لوازم آشپزخانه خود، دخالت کنید همچنین در این حالـت شما فضای خیلی بیشتری نسبت به چیدمان خطی خواهید داشت و این یک پوینت مثبت برای شما خواهد بود.

3. آشپزخانه موازی

 

آشپزخانه راهرویی یا آشپزخانه موازی، آشپزخانه ای است که مانند آشپزخانه ال شکل، نیاز به دو دیوار دارد ولی طریقه قرارگیری کابینت ها، باهم متفاوت است. در این نوع چیدمان، دو ردیف کابینت، روبروی هم قرار میگیرد و یک راهرو، بین کابینت ها ایجاد میکند. این چیدمان، از هر میلی متر آشپزخانه شما طوری استفاده میکند که جایی برای هدر رفتن باقی نماند.

این چیدمان، چیدمانی بسیار مدرن و شیک بوده و بهترین کابینت برای این چیدمان، کابینت مدرن میباشد تا فضای آشپزخانه تان را بسیار شیک کند البته این نوع چیدمان ها، برای آشپزخانه های کوچک، به صرفه ترین چیدمان میباشد ولی مسلما شما نیز میتوانید از این نوع چیدمان برای آشپزخانه های بزرگ استفاده کنید.

 

4. آشپزخانه U شکل

کابینت های یو شکل، یک دیزاین فوق العاده برای آشپزخانه های بزرگ می باشد که سه دیوار آشپزخانه را پوشش میدهد. این طراحی، همانطور که به فضای زیادی برای پیاده سازی نیاز دارد، فضای زیادی را هم برای شما فراهم میکند. این کابینت ها برای آشپزخانه های کوچک، قابل پیاده سازی نمیباشد زیرا سبب دلگیر شدن بیش از حد آشپزخانه و کم شدن فضای باقی مانده میشود.

بیشترین انعطاف پذیری در میان چیدمان های کابینت، مطلق به این نوع چیدمان است زیرا که مقدار قابل توجهی فضا در اختیار شما قرار میدهد.

5. آشپزخانه جزیره ای

 

آشپزخانه های جزیره ای، محبوب ترین چیدمان در خانه هایی با آشپزخانه اپن میباشد که به شما یک فضای بسیار بزرگ در وسط آشپزخانه میدهد که شما میتوانید از آن به عنوان میز کار، یک سطح پخت و پز، میز ناهارخوری و… استفاده کنید همچنین با پیاده کردن این طرح در آشپزخانه خود، میتوانید فضای ذخیره سازی زیادی را برای خود، دست و پا کنید.

برای پیاده سازی این طرح محبوب و لاکچری، شما باید فضای نسبتا بزرگی را در اختیار مهندس و دیزاینر خود قرار دهید در غیر اینصورت، طرح شما با مشکل مواجه میشود.

سوالات متداول

پس از خواندن این مقاله، ممکن است سوالاتی برای شما پیش بیاید که در ادامه متن، ما تلاش کردیم تا حد ممکن آن سوالات را برای شما جمع آوری کنیم و به پاسخ آن سوالات بپردازیم پس مارا تا آخر مقاله، همراهی کنید.

بهترین چیدمان آشپزخانه کدام یکی از پنج مورد بالا است؟

پاسخ دادن به این سوال، کمی دشوار است زیرا جواب این سوال بستگی به فضای آشپزخانه شما و سلیقه شما دارد ولی در حالت کلی، بهترین چیدمان برای فضای بزرگ، چیدمان U شکل، بهترین چیدمان برای فضای کوچک، چیدمان خطی، بهترین چیدمان برای فضای زیاد و آشپزخانه کوچک، چیدمان موازی و برای داشتن چیدمانی لاکچری، چیدمان جزیره ای میباشد.

قیمت هرکدام از چیدمان ها به چه صورت است؟

از لحاظ چیدمان، قیمت کابینت های شما، بستگی به انتخاب چیدمان شما دارد زیرا که هرچه مقدار چوب مصرفی بشیتر باشد، هزینه ای که به شما متقبل میشود، بیشتر خواهد بود. برای مثال چیدمان یو شکل و جزیره ای، بسیار هزینه بر تر از چیدمان خطی یا همان چیدمان دیواری است.

کدام جنس از کابینت برای کدام سبک از کابینت، مناسب تر است؟

این سوال، بسیار سوال پیچیده ای میباشد زیرا برخی از سبک های کابینت، مانند کابیت کلاسیک، بسیار فضابر است پس باید آشپزخانه تان بزرگ باشد که در این صورت، شما نمیتواند در آشپزخانه کوچک خود و کابینت های خطی، از این نوع چوب اسفاده کنید ولی مهندسین قاصدک چوب، برای شما میتواند هر کابینتی را با هر سبکی و در هرنوع چیدمانی پیاده سازی کند با طراحی رایگان.

درباره قاصدک چوب

حوزه های فعالیت قاصدک چوب، چیست؟

قاصدک چوب، علاوه بر کابینت سازی در قیطریه، در حوزه های دیگری نیز، فعالیت دارد مانند بازسازی منزل در قیطریه، ساخت استند در قیطریه، کمد دیواری سازی در قیطریه، ساخت کمد دیواری در قیطریه، ساخت کانتر پذیرش در قیطریه، ساخت میز کنفرانس در قیطریه، ساخت پارتیشن در قیطریه، پارتیشن سازی در قیطریه، ساخت پارتیشن اداری در قیطریه، پارتیشن اداری سازی در قیطریه، ساخت پارتیشن خانگی در قیطریه، پارتیشن خانگی سازی در قیطریه، ساخت میز تلویزیون در قیطریه، تعمیر کابینت در قیطریه، تعمیر کمد دیواری در قیطریه، ساخت استند سینک در قیطریه، ساخت استند هود در قیطریه، ساخت استند گاز در قیطریه، ساخت میز مدیریت در قیطریه، اصلاح کابینت یخچال در قیطریه، ساخت میز کارمند در قیطریه و….

صنف های فعالیت قاصدک چوب، چیست؟

قاصدک چوب، علاوه بر ساخت کابینت و کابینت سازی و… در حوزه دکوراسیون نیز فعالیت چشمگیری طی دو دهه اخیر نیز داشته است. شرکت ما، با دارا بودن بیش از 250 پروژه موفق فقط در زمینه دکوراسیون در تمام مناطق ایران، می‌تواند پروژه شما را نیز موفق به تمام برساند.

ما در زمینه طراحی دکوراسیون بانکی در قیطریه، طراحی داخلی دکوراسیون بانکی در قیطریه، طراحی دکوراسیون مطب در قیطریه، طراحی داخلی دکوراسیون مطب در قیطریه، طراحی دکوراسیون داروخانه در قیطریه، طراحی داخلی دکوراسیون داروخانه در قیطریه، طراحی دکوراسیون فیزیوتراپی در قیطریه، طراحی داخلی دکوراسیون فیزیوتراپی در قیطریه، طراحی دکوراسیون دندانپزشکی در قیطریه، طراحی داخلی دکوراسیون دندانپزشکی در قیطریه، طراحی دکوراسیون خانگی در قیطریه، طراحی داخلی دکوراسیون خانگی در قیطریه، طراحی دکوراسیون اداری در قیطریه، طراحی داخلی دکوراسیون اداری در قیطریه، طراحی دکوراسیون دفتری در قیطریه، طراحی داخلی دکوراسیون دفتری در قیطریه و… فعالیت های زیادی داشته ایم.

حوزه جغرافیایی قاصدک چوب، کدام مناطق را تحت پوشش میدهد؟

قاصدک چوب با بیش از 15 سال سابقه مفید، کار خود را تا حدی گسترش داده است که تمامی مناطق تهران چه شمال، چه غرب، چه حومه و… را تحت پوشش قرار داده است و همچنین ما فعالیت های خود را از مرز تهران خارج کردیم و به ارائه خدمات در استان هایی مانند کرمانشاه، ایلام، سنندج، کردستان، مازنداران، گیلان و… پرداختیم.

همچنین ما به صورت مخصوص همانطور که فعالیت هایی برای شهرها و مناطق تهران به صورت جداگانه داریم، برای تمامی شهرهای استان‌های ایران نیز داریم مانند رویان، رامسر، محمود آباد، نور، رشت، چمخاله، انزلی، خرم آباد و….

برخی از نمونه کارهای ما

09123585814

error: Content is protected !!
باز کردن چت
1
سلام چطور می تونم کمکتون کنم؟